Fokuslu Ultrason (Hifu) Yöntemi İle Tek Seansta Gençleşin.

 

Fokuslu Ultrason (Hifu)

 

          Yaşlanma her birey için kaçınılmaz bir süreçtir. Bu süreç, doğduğumuz anla birlikte başlar ve 20'li yaşlara kadar bu belirtileri biz "büyüme ve gelişme" olarak isimlendiririz. Bu yaşlardan sonra ise artık deride, yaşlanmaya ait belirtiler yavaş yavaş görülmeye başlar.

Yaşlanmanın derideki bulguları yapısal ve kimyasal birçok faktörün etkisi ile ortaya çıkmaktadır. Deri yaşlanması üzerinde etkili olan bu faktörler arasında ise; ilerleyen yaş, genetik yapı, hormonlar, UV ışınları, foto yaşlanma,  beslenme alışkanlığı, alkol-sigara kullanımı ve yerçekimi sayılabilir.

Yaşlanma ile deride, derinin yapısal bileşenlerinden kollajen ve elastin denilen temel yapılarda farklılaşmalar, ilerleyici hasar ve kayıplar meydana gelmektedir.


          Günümüzde derideki bu yaşlanma bulgularını yok etmek için pek çok işlem ve ürün uygulaması mevcuttur. Derideki sarkma ve yaşlanma etkilerine yönelik en etkili yöntemler arasında cerrahi hala üst sıralarda sayılmaktadır. Ancak pek çok kişi cerrahinin risklerini göze alamadığı için veya yapılacak girişimsel işlemler sonrası sosyal hayatın bir süreliğine etkilenmesi sebebiyle yaşlanmış bir cilt ile yaşamayı tercih etmekteydiler.


          Artık, tüm  bu işlemleri ve sonrasını göze alamayan kişiler için de bir çare mevcut: FOCUS ULTRASON HIFU sistem. Bu sistem ile derideki yaşlanma süreci bir süreliğine durdurulmakta, oluşan yaşlanma bulguları ortadan kaldırılmakta, deride sıkılaşma ve gerilme etkisi yaratılmaktadır. FOCUS ULTRASON HIFU sistem, bu etkileri, yüksek yoğunluklu odaklanmış ses dalgaları ile gerçekleştirmektedir. HIFU sistem tıpta hastalıklı dokuların tedavisinde uzun zamandır kullanılmaktadır ancak yüz germe ve cilt sıkılaştırmada oldukça yeni ve etkili bir tedavi yöntemi olarak yakın zamanda kullanılmaya başlanmıştır.


          Bu ameliyatsız yüz germe işlemi uygulaması anestezi gerektirmeden, ultrasound başlık cilde değdirilerek yapılmaktadır.  Bu cihazla odaklanmış ses dalgaları kullanılarak cildin, 1,5-3-4,5 -13 mm gibi istenilen derinlikteki noktalarında ve diğer yöntemlerle ulaşılamayacak derinliklerde, kontrollü küçük ısı noktaları oluşturularak cildin gerginliğini sağlayan yapılar (kollajen ve elastin)  tekrar yapılanmaları için tetiklenmektedir. Tek seans olarak uygulanan bu yöntemle ortalama 3 aylık bir süreçte, cildin kendini her geçen gün artarak yenileme, sıkılaşma etkisi cerrahiye gerek kalmadan sağlanmaktadır.


          Isı normalde o kadar yüksektir ki (max 65 C) uygulama anında ısıdan dolayı ciltte bir gerilme ve daralma etkisi hemen gözle görülür.. Esas sonuç cilt altında hasarlaşmış olan dokunun iyileşmeye başlamasından sonra görülmektedir buda takribi 3 aydır. Basit bir dille ısınan et daralır ve sıkılaşır. İyileşmeye başlayan ciltte bağ dokunun yenilenmesi daha sıkı bir görünüme yol açar. Ancak sonuçlar kişiye göre değişmektedir. Çünkü herkesin iyileşme süresi, fibroz ve bağ dokusu eşit değildir iyileşmesi de farklılık gösterir. Burada değinilmesi gereken ikinci konu uygulayıcı kişinin yapmış olduğu işlemin kalitesi de sonucu etkilemektedir. Kısaca dikiş dikmek gibi düşünün. Her yapılan paralel yara aynı eksende iyileşme gösterecektir. Dolayısıyla iyi yara yapamazsanız ya da dikişi düzgün teyelleyemezseniz ya az gerginlik olur ya da dikişiniz iyi tutmaz. Anlaşılacağı gibi terzi de dikiş makinesi de, kumaşın kalitesi de sonucu etkilemektedir.

          Yüz gençleştirme amacıyla tüm yüz uygulaması yapılabildiği gibi ihtiyaca göre alın ve göz çevresi kırışıkları, düşük kaşlar, yanak, çene bölgesindeki sarkmalar ve vücut sarkmaları için de uygulanabilmektedir. Uygulama her mevsimde yapılabildiği gibi, istenildiğinde bölgesel uygulama tekrarları da yapılabilmektedir.

İşlemin en  güzel tarafı ise cerrahi gerektirmeyen bir yöntem olması nedeni ile, uygulamanın ardından kişinin günlük aktivitelerine hemen dönebilmesidir.

Özellikle gevşeme ve sarkmaların başladığı 30-65 arası yaş grubunda bu yöntemle oldukça başarılı sonuçlar alınabilmektedir. Yüzünde aktif cilt enfeksiyonu olan, vücudunda elektronik cihaz veya metal stent bulunan, otoimmün hastalık, diyabet ve epilepsi hastalığı olanlar, ayrıca çocuklar ve hamileler dışında cildinde gevşeme veya sarkma olan tüm kişiler Hifu için uygun adaylardır.