Smooth Shapes (Selülit Tedavisi)

Selülit tedavisinde, ne düzenli bir egzersizin ne de iyi bir diyet programının yeterli olmadığı maalesef artık uzmanlar tarafından da kabul edilen bir gerçek. Ancak, uygun bir tedavi ile artık selülitlerinizden kurtulmanız mümkün.

SmothShapes XV Amerikan Eleme Medical Inc. firması yedi yıllık klinik çalışmalar sonucunda selülit problemlerini gerçekten tedavi edebilen , FDA onaylı, kalıcı etkiye sahip Lazer Selülit Tedavi Yöntemidir.  SmoothShapes, lazer & vakumla çalışan ameliyatsız bir uygulamadır. Photomology adı verilen teknoloji nedeniyle sonuçları uzun sürmektedir. Bu iyileştirme uygulaması 4 ana prensipten oluşmaktadır. Diod lazer, infrared ışık enerjisi, vakum etkisi ve mekanik masaj.

SmothShapes XV ile kısa sürede cildinizdeki portakal kabuğu görüntüsünden kurtulduğunuz gibi aynı zamanda sürpriz bir şekilde inceliyor, pürüzsüz ve sıkılaşmış bir cilde sahip oluyorsunuz.

FDA tarafından onaylanan kalıcı etkili selülit tedavisi olan SmoothShapes XV Amerikan Dermatoloji Derneği tarafından da tavsiye edilen tedavi yöntemidir.

Son derece keyifli ve hiçbir rahatsızlık vermeden uygulanan tedavi yöntemi sayesinde selülit görünümü azalmakla beraber, cilde daha sıkı ve pürüzsüz bir görünüm kazandırılıyor. Selülitle mücadelede yepyeni bir dönem açan SmoothShapesXV®, binlerce kadın için basit, etkili ve kalıcı bir çözüm sunuyor.SmoothShapesXV® sisteminin kullandığı teknoloji  Photomology® adı verilen yenilikçi bir yaklaşımdır. Bu teknoloji sayesinde, formu bozulan yağ hücreleri yenilenir ve selülit görünümü giderilir aynı zamanda komple bir vücut şekillendirme sistemidir. Etkisini aylarca koruyabilir. Diğer tüm tedavi yöntemlerinde ayda bir yapılan yenileme tedavilerine karşın SmoothShapes XV’in etkisi toplam 8 seanslık tedaviden sonraki 3 aya kadar artan, tedaviden sonra bile kolajen üretimi sayesinde iyileşme devam ederek 6-12 ay boyunca sonuçlarını koruyan bir özelliğe sahiptir. Sadece senede 1-2 arasında yapılacak klinik ziyaretleri ile SmoothShapesXV’in etkisini koruyabilirsiniz.

Lazerle Selülit Tedavisi Etki Mekanizması
 
Lazerle selülit tedavisi 4 ana prensipten  oluşur. Diod lazer (915nm), infrared ışık (650nm) enerjisi, vakum etkisi ve mekanik masaj ile bu tedavi sağlanmaktadır.

Öncelikle infrared ışık enerjisi ile formu bozulan, büyümüş, şişmiş, hacim kazanarak genişlemiş yağ hücreleri daha geçirgen bir hale getirilir. Geçirgenleşen yağ hücrelerindeki fazla yağ diod lazer ile eritilerek sıvı hale getirilir ve bu sayede yağ dokularının sağlıklı formuna dönmesi sağlanır. Daha sıvı ve akışkan bir hale gelen bu yağ, vakum ve mekanik masaj ile lenf kanallarına yönlendirilir ve bu yöntemle vücuttan atılması uzaklaşması sağlanır. Böylece, lazerle selülit tedavisi uygulamanın yapıldığı bölgede sıvı dolaşımı sağlanır, kolajen üretimi hızlanır ve yağ hücreleri sağlıklı formlarına kavuşur, deri ve yağ dokusu arasındaki çekintiler azalarak deri yüzeyindeki selülit görüntüsü iyileşir. Kolajen üretiminin hızlanması ve artması ile de deri yüzeyi daha düzgün, pürüzsüz ve sıkılaşmış bir görünüm kazanır.
 
SmoothShapes XV, komple bir vücut şekillendirme sistemidir. Lazer ile selülitlerinizden kurtulmakla kalmaz, aynı zamanda cildinizin sıkılaşması ve toparlanması sonucunda bölgesel olarak da incelebilirsiniz.

Lazerle Bölgesel incelme ve Selülit Tedavisi Nasıl Yapılmaktadır ?
 
Bu uygulama diğer epilasyon benzeri lazerlerden daha farklı bir şekilde uygulanmaktadır. Cihazın üzerinde bir vakum aparatı aleti vardır. Bu sayede dokuyu cihaz kendi içerisine çeker ve buradan lazer ve infrared ışınını dokunun derinlerine kadar iletir. Yani bu lazer yukarıdan tutularak yapılan bir lazer değil, dokuyu içine alarak uygulanılan bir lazerdir. Vakum son derece yumuşak ve cildi rahatsız etmeyecek şekilde hafifçe yapılmaktadır. Uygulama esnasında verilen lazer yağları eritip cildi pürüssüzleştirmektedir. Uygulama lenfatik akım yönünde yapıldığından aynı zamanda bir lenfatik drenaj da meydana gelmektedir.
 
Lazerle Bölgesel incelme Selülit Tedavisi Kaç Seans Yapılmaktadır?
 
Lazerle selülit tedavisi problemin derecesine göre 8-12 seans olarak öneriliyor. Haftada 2 seanstan 4-6 haftaya dek sürebildiği gibi, 8 gün üst üste uygulanarak daha kısa sürede de tamamlanabiliyor.. Seans süreleri yapılacak alanlara ve büyüklüklüklerine göre değişmektedir. Kilolu ve geniş yüzey alanı olan bir hastaya zayıf bir hastadan daha fazla zaman ayırmak gerekmektedir.
 
Lazerle Bölgesel incelme Selülit Tedavisi Hangi Alanlara Uygulanmaktadır?

Lazerle bölgesel incelme selülit tedavisi SmoothShapes uygulaması; karın bölgesi, popo, basen, kalça ,üst bacaklara, sırt ve kollara uygulanmaktadır.
 
Lazerle Selülit ve Bölgesel incelme Tedavisinin Cilt Rengiyle ve Bronzlukla Bir ilgisi Var mıdır?
 
Hayır, bu uygulamadaki lazer dalga boyu, frekansları sadece yağ  hücresine spesifiktir. Koyu tende, açık tende, yaz boyunca kullanılabilir.

Tedavi Öncesinde ve Sonrasında Nelere Dikkat Etmek Gerekir?
 
Uygulamaya gelmeden önce cilde losyon, nemlendirici krem veya bronzlaştırıcı sürülmemelidir. Uygulama temiz, kuru ve sağlıklı cilde yapılır. Tedavi gününde en az 8 bardak su içilmelidir.
 
Tedavinin Yan Etkileri Var mıdır?
 
Kesinlikle, ciddi bir yan etkisi yoktur. Ciltte görülebilecek hafif kızarıklık, ısınma ve karıncalanma hissi kan dolaşımının arttışını, cilt altının hedeflendiği gibi ısıtıldığını gösterir. Bu yan etkiler tedaviden hemen sonra geçer. Tedavi konforlu ve keyiflidir. Derin doku masajı hissi verir.
 
Lazerle Selülit Tedavisi Bölgesel incelme Kimlere Uygulanmaz?
 
Hamile ve süt veren annelere, karaciğer ve böbrek yetmezliği olanlara, kanser hastalarına, epilepsi hastalarına ve herhangi bir cilt hastalığı olanlara uygulanmaz.