Selülit Mezoterapisi

Bölgesel zayıflama ve sellülit tedavisi için kullanılan bu yöntemde lipolitik (yag eritici) ilaçlar, dolaşım düzenleyici ilaçlar, enginar özü, tonüs kuvvetlendirici, sellülit giderici ilaçlar yaklaşık 2 cm ara ile sellülitli bölgeye enjekte edilir. 4 mm iğneler aracılığıyla yapılan bu enjeksiyon sellülitin en geçerli tedavisidir. Yaklaşık 8-30 seans arasında devam eden mezotepari seansları sellülitin derecesine göre yapılır.

Haftada 1-2 kez yapılan bu enjeksiyon yaklaşık 10 dk da tamamlanır. Tedavi süresince çok az ağrı hissedebilirsiniz. Tedavi sonrası morarmalar olabilir. Sellülit tedavisi tamamlandıktan sonra 2’ser aylık ara ile tek seans mezoterapi, sellülitin tekrarlanmaması açısından önemlidir. Bölgesel incelme amacıyla yapılan enjeksiyonlar ortalama 10-30 seans arasındadır. 3 ayda bir kontrol edilmelidir. Tedavi sırasında kafeinli içeceklerden (çay, kahve, kola) soda ve tuzdan uzak olmalı, yağsız, sekersiz, posali yiyeceklerden oluşan diyetler uygulamalıyız. İçecek olarak bitki çaylarını tercih etmeliyiz.

 Kliniğimizde mezoterapi uygulanan hastalara kilo-boy indeksi normal sınırlar üzerinde ise ya da kilosundan da şikayetçi ise diyetisyenimiz tarafından kişiye özel diyetler de düzenlenmektedir. Tedavi sırasında ve sonrasında spor (yürüme ve yüzme) ve uygun diyet yasam tarzımız olmalı, stresten kaçınmalıyız. Günde yaklaşık 2 lt su tüketmeliyiz.